Zaujímavé stránky pre bežkolieskara

V zozname zaujímavé stránky pre bežkolieskara sú a priebežne budú umiestňované linky na stránky, ktoré ma zaujali, alebo považujem za hodnotné a užitočné tak pre bežkárov ako aj kolieskárov. Ak viete o stránkach, ktoré považujete za užitočné a tu ste ich nenašli, kľudne napíšte do komentára. Rada obohatím tento zoznam.

Kolečkové lyže cz

link na web koleckovelyze.cz

Užitočné a zaujímavé stránky koleckovelyze.cz  nielen pre začínajúcich kolieskárov. Nájdete tu recenzie na kolieski, ako začať, tipy na trasy, či iné užitočné rady. Aktívni sú aj na Facebooku.

Haakon

palice na bezky Haakon

Stránky a e-shop novej českej značky bežkárskych palíc Haakon ponúkajú na výber plnokarbonové ako aj kompozitné palice na bežky s možnostou výmeny tubusu v prípade ich zlomenia. Nájdete ich tiež na Facebooku.

Drlik rollerski

link na web drlik rollerski

Stránky českej značky výrobcu kolieski Drlik. Tak pre klasiku ako aj korčuľovanie, taktiež predaj doplnkov a náhradných dielov. Cenovo veľmi dostupné.

FF skis

link ff skis

Na stránkach nórskej značky FF skis (FF ako skratka pre floating forks) nájdete hi-tech  kolieski tak pre klasiku, ako aj skate. Klasická verzia má osadené jedinečné kolieska so stredovým výrezom v tvare V. Cenovo náročnejšie, jedná sa o hand-made produkty.

Kurzy bežkovania

Stránka kurzov bežkovania a kolieskovania organizovaných Školou bežkovania z Banskej Bystrice. Ponuka skupinových aj individuálnych kurzov za veľmi priaznivé ceny. Nájdete ich aj na Facebooku.

Nordicx.com

Nemecký e-shop pre potreby bežkárov aj kolieskárov. Široký výber a osobný prístup, čo ja oceňujem. E-shop je aj v anglickej verzii. Stránky sú aktívne aj na Facebooku.

Slovenský biatlon

link na web Slovensky biatlon

Portál o dianí vo svete slovenského biatlonu, info zo zákulisia športovcov, kalendár podujatí, spravodajstvo, blogy športovcov a iné. Stránky sú aktívne na Facebooku a tiež majú svoj Youtube kanál.

Biatlon magazín

Ak okrem bežkovania radi sledujete aj dianie v biatlone, či už slovenskom alebo medzinárodnom, môžte skúsiť tieto zaujímavé stránky. Taktiež sú stránky aktívne aj na Facebooku.

Bežky na Orave

link na web bezky na orave

Informácie aj reporty o zimných prechodoch, bežkárske trasy v regióne Orava. Taktiež stránky a ich aktuálne info nájdete aj na Facebooku.

Bežkár SK

V zozname nesmie chýbať ani server o bežeckom lyžovaní, kde nájdete mapy, trasy bežkárskych stredísk, snehové správy, články, informácie o pretekoch. Taktiež stránky nájdete aj na Facebooku.

ski-poles-accessories

link ski poles accessories Tehnomat

Ak hľadáte doplnky k svojim bežeckým paliciam, nech sa páči, stránka rodinnej slovinskej firmy Tehnomat, ktorá v vyrába doplnky z kvalitného materiálu a s ohľadom na životné prostredie. Sú ochotní zodpovedať vám akékoľvek otázky, či poradiť pri výbere pútok, rukovätí, košíkov či hrotov.

xcsport.cz

link xcsportcz

Český e-shop ponúkajúci produkty tak pre zimné bežkovanie, ako aj kolieskovanie, vrátane náhradných dielov.

algysport.sk

web-algysport-sk

Slovenský e-shop špecializovaný na produkty pre bežecké lyžovanie a beh s predajňou v Liptovskej Štiavnici. Majú k dispozícii aj požičovňu zimnej bežeckej výstroje, ale aj kolieskových lyží.

FIS aplikácia

FIS aplikacia

Niečo pre zanietených fanúšikov bežkovania, ale aj iných športov, ktoré asociácia FIS zahrňuje. Okrem živých časovaní pretekov a oficiálnych výsledkov táto aplikácia tiež ponúka možnosť vybrať si a sledovať obľúbených športovcov a obľúbené národy a push notifikácie pre vybrané série svetového pohára.  Aplikácia je dostupná tak pre Android, ako aj iOS.

IBU aplikácia

Ak sledujete biatlon a máte svojich obľúbených športovcov, táto aplikácia vám ponúka živé sledovanie pretekov a pozície jednotlivých pretekárov (timing) a následne po skončení aj oficiálne výsledky. Tiež ponúka push notifikácie, takže vás upozorní na práve začínajúce sa preteky.  Je dostupná tak pre Android, ako aj iOS.

Profily na Instagrame

Instagram vnímam ako komornejšiu sociálnu sieť, kde okrem profilov stránok môžete sledovať aj osobné profily športovcov, napr.:

Ak sa ti páči tento obsah, poteším sa, ak ho pozdieľaš:

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *